Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim
Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzę zajęcia z zakresu: video marketingi i produkcja filmowa (warsztat – video marketing, praca z kamerą, podstawy montażu).
Nazywam się Janusz Pietroszek. Jestem ekspertem wideo, filmowcem i edukatorem. Tworzę skuteczne treści wideo oraz uczę innych, jak to robić.
Moja historia z produkcją filmową i fotografią zaczęła się prawie 20 lat temu od pracy przy filmach krótkometrażowych. Od tego czasu miałem okazję współpracować z największymi markami tj. Play, Dekoral, Grupa Żywiec, Ceneo, 3M, Elektrolux, TVN, Polsat, Grupa ATM, tworzyłem efekty komputerowe do filmów kinowych i seriali telewizyjnych jak np.: Lekarze, Prawo Agaty, Klub Włóczykijów czy No Panic, reżyserowałem reklamy telewizyjne, zarządzałem zespołem operatorów, montażystów i animatorów.
Wraz z zespołem Vireo Media od ponad dekady buduję spójne strategie video marketingowe i organizuję kompleksowe produkcje filmowe. Prowadzę Akademię Twórców Skutecznego Wideo, w ramach której tworzę dedykowane szkolenia dla firm oraz organizuję szkolenia otwarte. Dzielę się wiedzą podczas wystąpień i konsultacji, prowadzę zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim i współpracuję z American University w Waszyngtonie.
Napisałem książkę, a w zasadzie interaktywny przewodnik „Wideo reklamowe na social media”, który krok po kroku poprowadzi Cię przez proces planowania, tworzenia i publikacji materiałów wideo przeznaczonych na social media.
Interaktywny przewodnik „Wideo reklamowe na social media” jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli:
Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzę zajęcia z zakresu: video marketingi i produkcja filmowa (warsztat – video marketing, praca z kamerą, podstawy montażu).
Współpracuję z Instytutem Idei na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie przy tworzeniu materiałów filmowych w technologiach 360 stopni, tworzeniu nagrań holograficznych oraz montażu filmów dokumentalnych w technologiach tradycyjnych i VR.
W 2013 roku założyłem Vireo Media. Od tego czasu wraz z moim zespołem tworzymy produkcje filmowe – m.in. reklamy, filmy na potrzeby e-learningu oraz relacje z wydarzeń biznesowych.
W 2016 roku kilkukrotnie współpracowałem jako reżyser z agencją kreatywną NOMONO podczas realizacji reklam telewizyjnych dla takich marek jak Plusssz czy Verbascon.
Lumicon FX to firma zajmująca się postprodukcją filmów kinowych i seriali telewizyjnych. Przez kilkanaście miesięcy miałem okazję zajmować się efektami komputerowymi do takich filmów i seriali jak: Lekarze, Prawo Agaty, Klub Włóczykijów czy No Panic.
W Funmedia zajmowałem się produkcją i montażem filmów e-learningowych na potrzeby kursów językowych. Stworzyłem w firmie zespół ds. multimediów, wybrałem sprzęt do studia nagraniowego greenscreen, zrekrutowałem specjalistów do współpracy na planie. Po 6 miesiącach pracy zarządzałem kilkuosobowym zespołem operatorów, montażystów i animatorów.
Byłem pomysłodawcą i kierownikiem produkcji internetowego programu „W sieci pytań” – serii wywiadów z gwiazdami internetu. Drugi odcinek programu znalazł się na stronie głównej YouTube jako jedno z najpopularniejszych wideo, a informacja o programie pojawiła się w takich serwisach jak: joemonster.org, deser.pl, dlastudenta.pl czy milanos.pl.
Podczas studiów dziennikarskich zostałem członkiem telewizji studenckiej Kampus TV. Podczas swojej działalności kilkukrotnie otrzymałem nagrodę dla najlepszego operatora. Pomimo upływu lat materiały, które współtworzyłem, nadal są w czołówce najpopularniejszych na kanale YouTube telewizji (w sumie kilka milionów wyświetleń).
Jako freelancer przez kilka lat prowadziłem warsztaty fotograficzne oraz realizowałem zlecenia filmowe. Pracowałem również na kilku planach filmowych w Polsce i Kanadzie.
To właśnie w Amatorskim Klubie Filmowym „Klaps” rozpoczęła się moja przygoda z filmem i fotografią. Brałem udział w produkcji filmów członków klubu, najczęściej jako fotosista i twórca filmowych making-ofów. Stworzyłem również kilkanaście filmów krótkometrażowych, które były prezentowane na festiwalach filmów amatorskich. Założyłem Grupę Fotograficzną „Contendo” z którą zrealizowaliśmy kilkanaście projektów i wystaw fotograficznych. Udało nam się pozyskać finansowanie na 2 projekty, dzięki którym miałem również możliwość wziąć udział w kilku szkoleniach z zakresu pracy w grupie, budowaniu zespołu i zarządzaniu.
Co ciekawe – założyciel AKF Klaps Franciszek Dzida był pierwowzorem głównego bohatera filmu „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego, a prapremiera tego filmu odbyła się właśnie w „Klapsie”.