Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe
2020 - do dziś

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim

Na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzę zajęcia z zakresu: video marketingi i produkcja filmowa (warsztat – video marketing, praca z kamerą, podstawy montażu).

2020 - do dziś

External Faculty Fellow

Współpracuję z Instytutem Idei na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie przy tworzeniu materiałów filmowych w technologiach 360 stopni, tworzeniu nagrań holograficznych oraz montażu filmów dokumentalnych w technologiach tradycyjnych i VR.

2013 - do dziś

Vireo Media

W 2013 roku założyłem Vireo Media. Od tego czasu wraz z moim zespołem tworzymy produkcje filmowe – m.in. reklamy, filmy na potrzeby e-learningu oraz relacje z wydarzeń biznesowych.

2016

Reżyser reklam telewizyjnych w NOMONO

W 2016 roku kilkukrotnie współpracowałem jako reżyser z agencją kreatywną NOMONO podczas realizacji reklam telewizyjnych dla takich marek jak Plusssz czy Verbascon.

2014

Specjalista VFX w Lumicon FX

Lumicon FX to firma zajmująca się postprodukcją filmów kinowych i seriali telewizyjnych. Przez kilkanaście miesięcy miałem okazję zajmować się efektami komputerowymi do takich filmów i seriali jak: Lekarze, Prawo Agaty, Klub Włóczykijów czy No Panic.

2011-2014

Lider zespołu ds. multimediów

W Funmedia zajmowałem się produkcją i montażem filmów e-learningowych na potrzeby kursów językowych. Stworzyłem w firmie zespół ds. multimediów, wybrałem  sprzęt do studia nagraniowego greenscreen, zrekrutowałem specjalistów do współpracy na planie. Po 6 miesiącach pracy zarządzałem kilkuosobowym zespołem operatorów, montażystów i animatorów.

2011-2012

Kierownik produkcji programu W sieci pytań

Byłem pomysłodawcą i kierownikiem produkcji internetowego programu „W sieci pytań” – serii wywiadów z gwiazdami internetu. Drugi odcinek programu znalazł się na stronie głównej YouTube jako jedno z najpopularniejszych wideo, a informacja o programie pojawiła się w takich serwisach jak: joemonster.org, deser.pl, dlastudenta.pl czy milanos.pl.

2010-2012

Operator, montażysta w Kampus TV

Podczas studiów dziennikarskich zostałem członkiem telewizji studenckiej Kampus TV. Podczas swojej działalności kilkukrotnie otrzymałem nagrodę dla najlepszego operatora. Pomimo upływu lat materiały, które współtworzyłem, nadal są w czołówce najpopularniejszych na kanale YouTube telewizji (w sumie kilka milionów wyświetleń).

2007-2012

Freelance

Jako freelancer przez kilka lat prowadziłem warsztaty fotograficzne oraz realizowałem zlecenia filmowe. Pracowałem również na kilku planach filmowych w Polsce i Kanadzie.

2005-2008

Reżyser, operator i montażysta w AKF Klaps

To właśnie w Amatorskim Klubie Filmowym „Klaps” rozpoczęła się moja przygoda z filmem i fotografią. Brałem udział w produkcji filmów członków klubu, najczęściej jako fotosista i twórca filmowych making-ofów. Stworzyłem również kilkanaście filmów krótkometrażowych, które były prezentowane na festiwalach filmów amatorskich. Założyłem Grupę Fotograficzną „Contendo” z którą zrealizowaliśmy kilkanaście projektów i wystaw fotograficznych. Udało nam się pozyskać finansowanie na 2 projekty, dzięki którym miałem również możliwość wziąć udział w kilku szkoleniach z zakresu pracy w grupie, budowaniu zespołu i zarządzaniu.

Co ciekawe – założyciel AKF Klaps Franciszek Dzida był pierwowzorem głównego bohatera filmu „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego, a prapremiera tego filmu odbyła się właśnie w „Klapsie”.